1. května 2016

Čokoládové sušenky s lískovými oříšky, skořicí a kardamomemHele, ty jsi upustila chlebíček na cyklotrasu a teď někdo pojede a bude mít majonézu na duši!

Nojo, někdy se tak přihodí, že máš majonézu na Duši, v Hlavě prázdný pokoj a Srdce v karanténě. Někdy to asi i celkem trvá, ale alespoň trochu pomůže, když do toho pokoje postavíš troubu, přineseš nějakou čokoládu a oříšky a trochu se spolu poveselíte. Fakt.
Karanténa taky není navždy, žejo.Nakoupit / navážit
 • 200g kvalitní hořké čokolády (alespoň 70%)
 • 75g másla (pokojová teplota)
 • 180g světlého cukru muscovado
 • 2 vejce
 • 100g lískových oříšků (oloupaných a nasucho opražených)
 • 1/4 lžičky mletého kardamomu
 • lžička skořice (záleží, jak moc vás skořice bere, klidně uberte)
 • 150g hladké mouky
 • 1 a půl lžičky prášku do pečiva
 • 1/2 lžičky soli
 • lžička vanilkového extraktu
Postup
1) Máme připravenou super čokošku a oříšky, takže už teď víme, že sušenky budou bájo! Troubu rozjedeme na 180˚C a čokošku nalámeme na kousky a rozehřejeme nad vodní lázní. Nemícháme, nekvrdláme, prostě hezky počkáme, až se to rozpustí a sundáme z ohně.2) Ve větší míse vyšleháme máslo s cukrem do krémové konzistence. Do menší misky vyklepneme vajíčka, přidáme do nich vanilkový extrakt a promíchneme to vidličkou, aby se to hezky spojilo. Teď to za stálého šlehání přilijeme do másla s cukrem, chvilku pošleháme a nakonec přilijeme rozpuštěnou čokoládu.3) V jiné míse si smícháme mouku s práškem do pečiva, kořením a solí. Teď je čas na ořechy! V hmoždíři nebo v mixéru je podrtíme, půlku tak, aby v nich byly ještě patrné kousky a půlku trochu jemněji. Prostě tak, aby nám to v těch sušenkách chutnalo. Teď už mouka i oříšky letí do velké mísy k ostatním a my chviličku pomixujeme, ale ne moc divoce, prostě než se to spojí.

4) Teď už bude sranda s koulením! Plech, pečící papír a miska s vodou, ať se to tak nelepí a tvarujeme kuličky velké asi jako golfový míček. Můj odhad není z nejlepších, ale na plech by se jich vám mělo vejít asi devět. Sem tam namočte ruce, půjde to úplně super! Pečeme asi 15 minut, ale záleží na troubě, takže to sledujte a dopadne to dobře.

Sušenky v odpočinku a vy už se chystáte? Já teda jako hodně!

Takhle ta lískočokoládová sláva dopadne, hele! Čas a sušenka všechno spraví, to se prej ví už dávno!

6 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Ahooj Jenny, děkuju za chválu!)) Doufám, že vyzkoušíš:)

   Vymazat
 2. Už dělám tento týden podruhé, jsou neskutečně dobrý :-) :-) Moc děkuju za recept!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Terez, tak to mám fakt radost velkou!!))) Děkuju za komentář a užíve léto a sušenky))) H.

   Vymazat
 3. Dobrý recept. Moje dcera Liza řekl děkuji. Díky za recept!

  OdpovědětVymazat
 4. Supeeer:) Diky za pochvalu i Lize))

  OdpovědětVymazat