30. října 2015

Hřbitovní dortMilí živí,

Rádi bychom Vás požádali, abyste na Halloween přestali ve vysokých počtech navštěvovat náš hřbitov, jelikož 31.10. kolem půlnoci probíhá každým rokem pravidelná údržba všech hrobů, včetně oprašování kostí a kontroly hmyzu, černých koček a pavučin. Velice si vážíme vašeho zájmu o naše hroby a umrlce, ale při tak vysokých počtech živých návštěvníků se bohužel nedá pracovat a náš hřbitov kvůli tomu minulý rok neprošel kontrolou státního hrobního inspektora a bylo mu uděleno napomenutí za nedbalost. Krev na našich hrobech nestihla dostatečně zaschnout a umrlci z hrobu číslo 5 byla odcizena levá paže a postrádal se i dekorativní žaludeční sliz. Vzhledem k tomu, že bychom se v roce 2016 chtěli ucházet o výhru na Strašparádě, na kterou jsme secvičili unikátní číslo s našim duchovním sborem, je více než nutné napravit si tento rok reputaci.

Děkujeme za pochopení a připomínáme, že v ostatních dnech je náš hřbitov otevřen bez omezení.

Český svaz umrlců, místní organizace
Hrob hrůz 
Hřbitovní 505/14
Záhrobí

Hele, tak necourejte dneska na ty hřbitovy, jo a radši si upečte jeden hřbitov doma.

Nakoupit / navážit
na těsto
 • 85g holandského kakaa
 • 200g hladké mouky
 • 2 lžičky prášku do pečiva
 • špetka soli
 • 270g cukru muscovado
 • 4 vejce
 • 200ml mléka
 • 175ml řepkového oleje
na duchy, hroby a hlínu
 • 1 bílek
 • asi 7 sušenek Lotus rozlomených napůl (nebo cokoliv, co vám dobře poslouží jako hrob)
 • 50g moučkového cukru
 • 200ml 30% smetany
 • 200g kvalitní čokolády (nejlépe 70%, ale můžete tam mixnout klidně i trochu pomerančové Lindt čoko pro nádech)
 • 100g čokoládových cookies (rozdrobených)
 • zdobící tubičky (na dekoraci hrobů a lepení očí)
 • stříbrné zdobící kuličky (na oči)
 • mikrotenový sáček (na duchy)
Postup
1) Bojíte se? Tak počkejte, jak se pak budete bát až vám bude stát doma hřbitov! Ne, fakt, tenhle dort je hrozná sranda! Nejdřív to rozjedeme s duchama, protože ty se pečou celkem dlouho. Plech si vyložíme pečícím papírem. V čisté míse si vyšleháme sníh z jednoho bílku hezky do tuha, aby držel a ke konci šlehání do něj postupně přisypeme moučkový cukr. Pak sníh opatrně lžící plníme do mikrotenového sáčku. Sníh v sáčku, tak mu ustřihneme růžek a vytlačíme duchy na plech. Klidně jeďte jako když zdobíte cupcake a nahoře pak ducha vytáhněte trochu do výšky.2) Tak duchové na pekáči, tak je dáme do trouby asi na 90min na 110˚C. Občas na ně koukněte, doba pečení se liší troubu od trouby. Až se nám dopečou, tak je necháme vychladnout.

3) Když se duchové divoce pečou, tak se vrhneme na čoko směs a na hroby. Ve vodní lázni necháme rozpustit čoko ve smetaně a necháme chvíli odpočinout a vychladnout. Čas na hroby! Lotusky si rozlomíme napůl, chopíme se štětce a barvíme hroby na čokoládovo! Jako super zážitek, ne?

4) Čoko na hrobech necháme zaschnout, tasíme zdobící trubičky a hezky si ty hroby taky nazdobíme.

5) Trubičky si ještě necháme venku a rovnou s nimi nalepíme duchům oči. Fešáci.

6) Tak výzdoba je hotová, tak jdeme na dort. Troubu na 180˚C a do větší mísy hodíme kakao, pečící prášek smíchaný s moukou, a cukr a rukama trochu promneme, ať tam muscovado nedělá hrudky. V jiné misce si smícháme vejce, mléko a řepkový olej a přelijeme tím suchou směs. Hezky všechno promícháme ať se to hezky spojí a vylijeme na hlubší plech vyložený pečícím papírem. Pečeme asi 30 minut, špejle by měla vyjít suchá.

7) Po upečení necháme toho fešáka chvíli zchladnout a pak ho pěkně natřeme čokoládou, co nám zbyla z natírání hrobů. Čas na hlínu ze sušenek! Celý dort hezky posypeme sušenkovou hlínou a pak už jen zapícháme hroby, rozmístíme duchy a straší!

Ach, ty domácí hřbitovy! 

Vůbec se toho nebojte, upečte si strašidla a dejte vědět jak to šlo, protože jsem fakt zvědavá na vaše hřbitovní radováky! Jo a přečtěte si k tomu alespoň jednu Řadu nešťastných příhod, ale to je přece jasný, že jo.


Originál receptu je z BBC Good Food: http://www.bbcgoodfood.com/

10 komentářů:

 1. To je vážně něco úžasnýho! Jste moc šikovná ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Já jsem si teda, inspirovaná jedním legem Harryho Pottera, chtěla udělat hřbitov z lega, ale upéct ho, to mě teda ještě nenapadlo! A natírání hrobů mě dostalo! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haha tak to mám radost!)) Natírání hrobů je teď fakt moje oblíbená činnost (kdo by to byl řekl))))

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Ahoj, to mam radost)) Fakt doporučuju vyzkoušet je to super relaxace)))

   Vymazat
 4. Tak tohle je úžasnej nápad. Mám rád tyhle záhrobní blbinky, ač Halloween se u nás nikdy moc neřešil. Jen jednou jsme dlabali dýni:D Každopádně super.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hahaha děkuju, tak příští Halloween to posuň o level dál a upeč!:D

   Vymazat