6. srpna 2014

Hladový LondýnLondýn máme rádi skoro všichni, že jo. Já, ty, Woody Allen a asi taky trochu i můj kufr, který se od nedělního návratu ještě nevybalil. Ach, to drahé metro, ach, to chození, ach, ty postranní uličky, ach, ty parky a pikniky a ach, ta jídla! Můžu být asi ráda, že jídlo v naší londýnské školní kantýně bylo víceméně smažené a těstovinové a rozvařené, takže mi vůbec nebylo líto nejít na oběd nebo večeři a zajít si místo toho do Soho na pho a dortík. Luxusní taky bylo, že jsem Londýnovala celý měsíc i s Z Ghetta Blog Verčou, která je královna nejen jídla, ale i sociálních sítí a za pomocí 4square nás dovedla všude, kam bylo potřeba a vysvětlila mi, že je potřeba založit si 4square, stejně tak, jako mi před půl rokem den před street food festem vysvětlila, že je potřeba si okamžitě založit instagram. Má pravdu, no a já už svůj login všude mám. Teda kromě twitteru, jo, tomu stále ještě odolávám. 
A teď teda ten Londýn.Poznáváte? Aaaaano, thajská mistička v Camden Town. Za 5 liber si do ní můžete namixovat co chcete, což je pro mě spousta sweet and sour kuřete a zeleniny, že jo. Verča zvolila vietnamské nudličky a taky moc super a v půlce jsme si to samozřejmě vyměnily, po tom, co nám jedna hůlka spadla do vody. 

Mě ten Camden Town celkově baví a dovedu si úplně dobře představit se tam jednou týdně stavit na jídlo a objevovat a testovat nové stánky. Fakt bych si přála něco podobného v Praze, kde bychom se scházeli a cpali se. Takový Street Food Fest jednou týdně. Chceme, co?

Když jsme u těch street food záležitostí, tak ještě určitě stojí za to navštívit Borough Market kousek od stanice metra London Bridge, který má naprosto super prostory a atmosféru a jídlo, že jo. Najdete tam všechno, od haggisu po paellu, pečivo,  zeleninu, sýry, koření, zmrzku z kozího mléka, bratwurst a roast. Rozhodně další místo, které bych mohla navštěvovat alespoň jednou týdně. Třeba teď! Jedeme?

Tak skáčeme dál a tentokrát do Notting Hill na Portobello Road, kde je tohle boží bistro! Vyzkoušela jsem tam cookie a obří brownie s pistáciemi a byl to opravdu zážitek. Navíc je to fakt příjemné místo, kam chodí příjemní lidé a kde hraje příjemná hudba. Samé příjemnosti, prostě.

Na Portobello ještě chvíli zůstaneme a po brownie a cookie se přesuneme asi pět minut pěšky do kopce do ulice Blenheim Crescent, kde je knihkupectví/bistro, které se jmenuje Books For Cooks a kde to fakt krásně voní bylinkami a čokoládou a kde můžete strávit hodiny nasáváním, jezením, pročítáním a zapisováním jakou kuchařku nutně potřebujete. Kdy že budou Vánoce?


Až se dostatečně vyřádíte v Books For Cooks, tak se ještě můžete zamířit rovně do Talbot Road, kde je moc příjemný designový krámek, který se jmenuje Pedlars a kde si můžete dát taky nějakou dobrotu a nebo se alespoň porozhlédnout. Stojí to za to. Teď rychlý přesun do Soho.


Musím fakt říct, že L'Eto Caffe ve Wardour Street v Soho nás s Verčou úplně odrovnalo. Původně jsme vůbec neměly v plánu tam jít, ale okolo té výlohy se fakt nedá projít aniž byste nezašli dovnitř. Nedá.


Všechno vypadá naprosto úchvatně a tak Vás asi ani nepřekvapí, že jsme tam s Verčou byly dvakrát. A šly bychom i potřetí a mám pocit, že se to stejně jednou stane a že příští léto si tam pronajmeme vlastní stůl. Bude to chtít teda ještě přibrat další práci, ale pro ty dorty asi cokoliv.


Green tea cheesecake a mandlový dortík s čerstvými fíky a já jdu do kolen, vážení. Asi tak.


A druhá návštěva. Tentokrát čoko dortík s pěnou z lískových oříšků a ovocný dortík s jahodami a fíky a mandlemi. Verča ještě káva a já shake s banánem, kokosem a bazalkou. Mňáááám!

Kdybyste ještě měli chuť na něco slaného nebo šli do L'Eto vyloženě jen na dezert, tak se můžete stavit hned vedle na super pho ve Vietnamese Street Food. Nás teda nadchla a mohly jsme si do ní přidat i mátu, což chutnalo fakt famózně!
A nakonec, kdo by chtěl dárečkovat, tak ať se staví na Piccadilly ve Fortnum & Mason a zakoupí rodině třeba marmošku nebo med. A nebo taky čaj, že jo.


Tak jak? Už balíte? Já vzhledem k tomu, že ještě nemám vybaleno, tak asi rovnou chytám 119 na letiště. Tak zdar v Soho u dortíků, jo?

8 komentářů: