6. května 2014

První Street Food Fest v CrossuUž se nejmenuju Tereza, ale Otesánka. Ne, fakt jako! Na nedělním Street Food Festu, který se konal před Crossem v Holešovicích jsem snědla asi totiž kromě děvečky s trakařem a mámy a táty úplně všechno a moje chuťové pohárky tančily hula hula v dlouhých sukních z trávy. Nebo tak nějak si to alespoň představuju. Prostě to byla úplná pecka po všech stránkách, jídlo se prodávalo zabijáckým tempem, prodejci jásali a lidi se usmívali. Chci víc!

Oficiální otevíračka byla v 11 dopo a svítilo nám k tomu sluníčko, takže jsme si fakt užívali už od rána. Asi kolem deváté už byly přípravy v plném proudu, prodejci dávali dohromady stánky, vybalovali věci,  zdobili cupcaky, sháněli křídy, psali na tabule a chodili si pro nádobí.

S nádobím to mimochodem bylo fakt suprově vyřešené, nikdo si nebral svoje, ale všichni prodejci si po vybalení byli koupit talíře, misky a dřevěné příbory u stánku Bioplaneta, kde se to potom zase všechno recyklovalo, což mi jako přišlo dost super. Navíc se radši cpu za pomocí dřeva než plastu, že jo.

Já jsem tam teda byla jako dobrovolník s Foodies Club VŠE už od 8 a hned v 11 jsem to rozjela u stánku, kde pomáhala Verča z Ghetta Blogu a kde měli naprosto luxusní hummus, tabbouleh a kuřecí prsa a vnitřnosti pečené na pánvi. Jako úlet a moje nadšení nebralo konce!


Jako další přišel na řadu tenhle vepřový bochánek, který mě uvedl do naprosté extáze a mám pocit, že se mi o něm bude teď pár dní zdát. Ach, ty bochánky! Dělal je tam Honza Hlad a Kuba, tak jim asi někdy hromadně zaklepeme na dveře, ne? Ještě tam kluci měli naprosto luxusní nakládané okurky.Po slaných a masových akcích jsme zaútočily na Tři kopečky, i když cestou tam jsme ještě stihly se Simčou napůl sníst škvarkovou placičku a piroh. U zmrzky jsme stály asi deset minut, protože to byla trochu Sophiina volba, ale nakonec jsme se rozhodly pro Thai Chai a pampeliškovou. Jako fakt mňam! Dala bych si ji pak ještě večer a druhý den ráno. A vlastně i teď, klidně.

Pak jsme hodily se Simčou chvíli odpočinek a přišly na řadu cupcakes od Sweets 'n' sins. Měly jsme levandulový a citrónový. Ty polevy mě bavily dost!


Stánek, kde prodávali vietnamské bagety byl hned naproti Sweet 'n' sins, takže bylo potřeba tam taky zajít. Měla jsem zálusk na cheesesteak, ale pán přede mnou vybojoval poslední, takže jsem nakonec bagetovala a byla to úplná lahůdka!

Jo a burgery! Tenhle byl od kluků z we are burgers a jako fakt super! 

Po burgeru jsme si ještě kousla od Honzy uzeného vepřového jazyka v domácím kváskovém chlebu a taky naprosto výborný! Po pauze s vínem jsme ještě zaútočili na Churros s čokoládou a taky moc fajn, nekapal z nich olej, což mi udělalo radost.


Pak vína, vína, vína, většina prodejců měla už sbaleno, tak jsem ještě urvala výbornou polévku z červené čočky u Mr. and Ms. Falafel a hotteok - teplý skořicový lívanec s ořechovou náplní od Leilli. Luxusní tečka za dost luxusním dnem na ulici. Jediné minus, které mě napadá byly asi ty fronty, ale když máte vedle sebe kamarády a v ruce víno a nikam nespěcháte, tak vás to myslím moc nerozhází. Jo a od neděle mám pořád hlad. Neasi. Těšme se na další a já jdu asi cvičit!

8 komentářů:

 1. jelikoz mi sff utekl, tak bych na dvere zaklepala snad uplne kazdemu, nejen klukum od bochanku!

  OdpovědětVymazat
 2. achjo, teď mě teprve začíná mrzet, že jsem neměla čas:D vypadá to božsky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příště to určitě klapne a budeš se cpát s náma!)))

   Vymazat
 3. Zatraceně, zatraceně, jakto, že jsem o téhle akci nevěděla?! A to to mám doslova za rohem :( :D O to víc mě to mrzí, když čtu ten text a slintám nad fotkami. :D Do třetice všeho rozčilujícího - zatraceně!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je škoda, že se to k tobě nedoneslo, ale zase teď to budeš sledovat a příště tam můžeš naběhnout mezi prvními a všechno na tebe zbyde)))

   Vymazat
 4. kdy se bude takovahle skvela akce konat znovu?:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to bohuzel nevim, ale sleduj jejich fb!:) Snad brzy!

   Vymazat