8. dubna 2014

Vaření na ÝbrkýbluBylo nebylo, za sedmero horami a sedmero řekami, se tři holky dohodly, že spolu budou vařit a péct. Jedna vysoká Janča, jedna střední Simča a jedna malá Terka. A tak se scházely a plánovaly, pily shake a lomily rukama a zase plánovaly a plakaly, že to nestihnou a jedly dorty a sháněly recepty a počítaly porce a zase plánovaly a jedly tortilly a zase lomily rukama. Nakonec to všechno dobře dopadlo a byla to pohádka, hele!

Akce, na kterou jsme vařily se jmenuje Ýbrkýbl, což je bazar s oblečením, takže kromě koláčů, dortů a sušenek se nám tam podařilo střelit i pár šatů a triček, což nás dost nadchlo. Největší oříšek asi byl vymyslet, kolik bychom toho vlastně měly udělat. Nakonec jsme se dostaly asi na 140 porcí na den a řekly si, že to prostě bude muset stačit. A stačilo teda.
Asi na druhé schůzce jsem si rozdělily, co která bude vařit nebo péct a sepsaly to na papír. Já jsem ten seznam stihla asi třikrát ztratit, takže jsem se naposled ujišťovala ve středu odpoledne, jestli mi fakt něco nechybí. Nechybí, takže teda Makro výlet a můžeme žhavit troubu!
Já jsem tedy pekla polentový koláč s kozím sýrem, prasečí muffiny s colou a marshmallow, banánové sušenky a čoko cupcakes s růžovou vodou. Trouba je teď moje nejlepší kámoška. Jakože fakt.


Odstartovala jsem to ve středu banánovými sušenkami s čoko a bylo jich teda nakonec asi 65. Uf, ale mňam!
Pak už byl čtvrtek večer a přišly na řadu cupcakes. Těch bylo asi 40. Šlehala jsem do noci, což mámu, která má pokoj vedle kuchyně, vyloženě nadchlo.


Tady už příprava na prasečí muffiny s colou a marshmallow. Recept časem taky bude!

Táááák a jako poslední se tady chladí zázvorová limonáda s mátou a citronem. V tomhle bodě programu už jsem nevěděla jak se jmenuju a co, že se to vlastně děje.

A takhle to vypadalo když i holky vystavily svoje boží laskominy. Holky dodaly okurkovou a citronovou limonádu, naprosto boží quiche, jeden se sýrem a jeden s pórkem a slaninou, nejlepší cheesecake s jahodami a  nejlepší bezlepkový tvarohový dort, čokosušenky a citronový koláč, se kterým bych chtěla asi založit rodinu a mít spoustu citronových dětí. 

Kromě toho jsme ještě měly fresh a kávu a luxusní sekanou, která měla úspěch na všech frontách a já ji ještě dneska měla k večeři. Tenhle pes ji měl v sobotu k obědu a od té doby nic jiného nejí. Tak dobře, kecám, ale mohlo by se to stát!Tak Ýbrkýbl prostě sranda a naprosté nadšení z toho, že jsme mohly prodávat naše jídlo a hlavně, že chutnalo! Jestli jste od nás zvládli něco ochutnat, tak jsme štěstím bez sebe a jestli ne, tak třeba zase někdy příště. Jo a kdybyste chtěli abychom pro vás vařily, tak nám dejte vědět, fakt nás to totiž baví. A máme už i manažera, kterému bych tímto chtěla z celého srdce poděkovat za odvozy, spravení světla, last minute nákupy a morální podporu.Jo a meziprodejové posezení na pianu jsem taky dost ocenila. Tak si příště na ýbru oblečeme něco vtipnýho a dáme si spolu něco dobrýho, jo? Tak jupí!

Žádné komentáře:

Okomentovat