21. ledna 2014

Pečený grep se zázvorem a skořicíTaky si představujete, že když spolknete prášek, tak se z něj ve vašem těle stane superhrdina a bojuje s bacilama? Já vždycky. Je to sranda hlavně proto, že každý prášek má jiné schopnosti a taky jinak vypadá, takže já se vlastně jako při nemocích doma zas až tak moc nenudím. 
Céčko má speciální schopnost přeměnit jakoukoliv tekutinu na superoranžovou žíravinu, která rozleptá všechny nepřátelské bakterie, takže je to potom celkem akce. O megacéčku ani nemluvím, ty mají ještě k dispozici megasamopaly, kterými naprosto bez milosti kosí vojska bacilů. 
Paralen je taky celkem frajer, dokáže se převtělit do protivníka a explodovat, čímž zničí bacila, do kterého se převtělil a ještě několik dalších, kteří stojí kolem něj. Takhle to zvládne asi dvacetkrát, takže pak je dost vybíleno. 
Acylpyrin ovšem nezůstává pozadu, dokáže se rozčtvrtit, čímž bacily dokonale zmátne a v momentě jejich překvapení na ně naběhne a praští je do břicha takovou silou, že je to úplně vyřadí z provozu a zůstanou tam jen tak ležet. Je fakt, že Acylpyrin bojuje nejlépe v týmu s céčkem, které pak nastoupí a ležící bacily rozežere. Paralen je spíš sólista, tak na to myslete.
Co vy a vaše prášky?

Musím říct, že pro mě je celkem superhrdina i tenhle grep a ani nemusí mít samopal nebo schopnost proměnit tekutinu na žíravinu. Fakt to zkuste, je to mňam!


Nakoupit / navážit
 • 1 grep
 • 2 - 3 lžíce třtinového cukru (nebo javorový sirup)
 • skořice
 • mletý zázvor
 • pár strouhnutí muškátového oříšku
Postup
1) Tak tady na kámošovi grepovi není moc co řešit. Symfonie. Nejdřív rozřízneme napůl a pak malým nožíkem oddělíme měsíčky od sebe, aby se cukr a koření dostalo hezky dovnitř a nezůstalo jenom nahoře.


2) Žhavíme troubu na max a grep zasypeme cukrem, zázvorem a skořicí. Těšíme se, bude to bomba!


3) Teď už jen vesele pečeme na horní příčce asi 5 - 8 minut. Vůně, co? Tleskáme radostí a tasíme lžičky nebo vidličky!
Tenhle grep je frajer prostě. Jakože jo. Užijte!


Původní recept je z blogu Joy the Baker: http://joythebaker.com/

2 komentáře:

 1. Haha,to s těmi prášky mě neuvěřitelně pobavilo! Úplně živě jsem viděla ty fighty s bacily! A zajímavý recept,určitě vyzkouším:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, haha, tak to mám radost)) Určitě zkus, a dej vědět jak ti to chutnalo))

   Vymazat