12. ledna 2014

Earl Grey muffinyJá na tebe koukal. Seděla jsi na schodech v kavárně, četla román a pila čaj. Earl Grey bez cukru. Lžička tam jen tak ležela. Vlasy rozpuštěný. Později jsi mi řekla, že to tak v zimě nosíš, že ti pak netáhne na krk. Jo, a taky, že tvoje totemové zvíře je jezevec.
Na českých horách konečně začalo sněžit, tys tam seděla na těch schodech, a hele, já tě sice moc nechápu, ale asi miluju.

Já na tebe koukal. Seděla jsi na schodech v kavárně, četla básně a pila čaj. Zelený bez cukru. Lžičku ti asi nedali. Vlasy v culíku. Později jsi mi řekla, že to tak na jaře nosíš, že se ti to nikde neplete. Jo, a taky, že tvůj táta pracuje v továrně na tužky. 
Konečně přišla obleva, tys tam seděla na těch schodech, a hele, já tě sice moc nechápu, ale asi miluju.

Já na tebe koukal. Seděla jsi na schodech v kavárně, četla hru a pila čaj. Ovocný bez cukru. Lžičku jsi držela v levé ruce a sem tam si jí přiložila na rty. Vlasy jsi měla vyčesané nahoru a stažené puntíkatým šátkem. Později jsi mi řekla, že to tak v létě nosíš, že ti pak není vedro na krk. Jo, a taky, že jíš jablka i se šťopkou.
Červenec sliboval slunečno se třiceti stupni, tys tam seděla na těch schodech, a hele, já tě sice moc nechápu, ale asi miluju.

Já na tebe koukal. Seděla jsi na schodech v kavárně, četla komiks a pila čaj. Mátový bez cukru. Lžička ti upadla na zem, zacinkalo to. Pohladil jsem tě po vlasech, měla jsi je zapletené v copu na straně. Já vím, že to tak na podzim nosíš, že ti to nikde nelítá, když fouká. Jo, a taky, že se trochu bojíš fretek a pískomilů a spíš s otevřenýma očima. 
Listopad proprší a zaznamenáme pokles teplot. Seděli jsme tam spolu na těch schodech. Mě zajímá počasí a vlasy a tebe všechno ostatní, a hele, já tě sice moc nechápu, ale určitě miluju.

Když se sejde čaj a láska, tak může vzniknout ledacos, ale vždycky to bude provázet úsměv. Tady jsou to teď tyhle muffiny. Jako vážně si dojděte pro špaldovou mouku a Earl Grey, otevřete troubu a vážně si je upečte. Jakože fakt!Nakoupit / navážit (asi na 24 muffinů)
 • 250ml plnotučného mléka
 • 6 sáčků čaje Earl Grey
 • 280g hladké špaldové mouky
 • 110g třtinového cukru
 • 2 lžičky jedlé sody
 • 1 lžička prášku do pečiva
 • půl lžičky soli
 • 1 velké vejce
 • 90g másla
 • 130g jogurtu
 • 3 lžíce medu
Postup
1) Začneme zvesela tím, že zahřejeme mléko těsně pod bod varu a hodíme do něj čaj na vylouhování. Přikryjeme a necháme louhovat asi 45 minut, aby se mléko pořádně ochutilo a ovonělo. 

2) Troubu předehřejeme na 200˚C a v míse smícháme mouku, cukr, prášek do pečiva, jedlou sodu a sůl. Potom si v malém hrnci rozpustíme máslo a necháme zchladnout.

3) Ve velké míse prošleháme vejce s rozpuštěným a zchladlým máslem, jogurtem a třemi lžícemi medu, aby se to všechno hezky spojilo a nakonec přilijeme ochucené a voňavé mléko. Super, co?

4) Na nic nečekáme a vmícháme do toho moučnou směs. Dobře promícháme a jdeme nadšeně plnit!

5) Košíčky naplníme asi do půlky, radujeme se pečeme asi 15 minut. Špejle by měla být skoro čistá.

Teď už jen uvařte čaje a kávy, svolejte všechny svoje kamarády a připravte se na vehementní ochutnávání a snídaňování a povídání. Fakt to funguje, nekecám!

Jo, a fakt mám talířek s Alenkou z říše divů a jako malá jsem z něj jedla chleba na lodičky a jablka na měsíčky. Radost!

Původní recept je z časopisu Apetit.

5 komentářů:

 1. Snídaňový chleba od babičky...jedině "na slepičky" :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Paráda, miluju Earl Grey a sice mám doma teď napečené dýňové muffiny, ale tohle budu muset co nejdřív vyzkoušet:)
  A mimochodem, já mam talířky s krtečkem! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě vyzkoušej!)) A dýňové muffiny zní taky dost luxusně!! Talířek s krtečkem asi budu chtít taky:D

   Vymazat
 3. Včera jsem vyzkoušela a jsou výborné :)

  OdpovědětVymazat