2. července 2013

Malinové browniesZajíMalo by mě jestli mají ptáci pohřební službu a jestli je to kdyžtak soukromá firma a vlastní ji rodina havranů. 
Taky bych rádA věděla jestli zajíci v Letních lesních hrách 2013 ve velké štafetě konečně vymění mrkev za petržel a nebude tak docházet k předčasnému ukončení závodu z důvodu konzumace štafet.
Taky bych se ráda zeptala mladých medvědů jestli pořád čekají, že turisté budou nechávat válet na pěšině drahé foťáky a tranzistoráky a že oni je pak budou ve městě měnit za zLaťáky a nebo jestli už je někdo vyvedl z omylu a řekl jim, že maliny, med ani slané buráky prostě nebudou.
Záhadou mi taky je, kdo se stane od září ředitelem datlí školy když teď vyplulo na povrch, že dosavadní ředitel MacDatloson přijímal těžké mravenčí úplatky od otce datlího žáka, který byl na propadnutí. Osobně bych navrhla na post profesorku Datlu Barevnou, která má vynIkající výsledky a drží rekord v klovech za sekundu (22/sec).
Další věc, se kterou si lámu hlavu je, proč se lišky nemůžou jmenovat Jarmily a vlčice jo a proč si Navzájem tolik závidí barvu srsti.
A nakonec by mě zajímalo, jaký vtip rozesměje srnu A jak moc potichu se jí musí říct, aby se nelekla.

Les je jeden velký otazník a taky tam mají maliny, tak si tam pro ně skočte a upečte si tyhle brownies. Ach mňam!

Nakoupit / navážit
  • 200g malin
  • 125g slaného másla
  • 75g holandského kakaa
  • 175g lískooříškové pomazánky (v DM mají 'Schoko-Nuss', která obsahuje 45% lískových oříšků, tak to kupte, ale dá se to zvládnout i s Nutellou - 13%)
  • 2 střední vejce
  • 2 žloutky
  • 120g moučkového cukru
  • 50g hladké mouky
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • čtvrt lžičky mořské soli
Postup
1) Rychlovka. Troubu na 150˚C a pekáč přibližně 15 x 30 nebo 20 x 20 vyložíme pečícím papírem.

2) Teď už se vrháme na ingredience. V malém hrnci rozpustíme máslo, přidáme kakao a lískooříškovou pomazánku. Mícháme, všechno se nám spojí, sundáme z ohně a necháme vychladnout. 

3) Vajíčka lehce promícháme vidličkou a vmícháme do nich moučkový cukr. Mícháme, mícháme dokud není spojeno. Teď už přichází na řadu čokoládová směs. Přilijeme ji do vajec s cukrem a zase míchačka. Až se všechno hezky spojí, tak do toho prosejeme mouku, přidáme vanilkový extrakt a sůl a zase pořádně promícháme. Vypadá to hezky, co?

4) Taaak teď už to všechno nalijeme do připraveného pekáče, naskládáme na to maliny a pečeme 20-25 minut na prostřední příčce. Tak po 18ti minutách je zkontrolujte, ať to nepřepečete. Na špejli by se měli zachytávat kousky těsta. Kdyby se toho zachytávalo víc, tak tomu dejte ještě tak 2 minuty.5) Nechte to hezky v pekáči vystydnout, nakrájejte a můžete to vesele roztáčet! Jo a mimo sezónu si tam můžete hodit asi 50g opražených a nasekaných lískáčů a nebo taky panáka silného espressa, to v tom taky udělá zázraky.

Dejte si to buď doma nebo zabalte do krabičky a vyražte do lesa na piknik. Lesní zvěř to zajisté potěší.


Recept je inspirován kuchařkou 'Scandilicious Baking'.

2 komentáře: