13. července 2013

Heřmánkovo-medový sirupDne 15.5. 1983 se v Grónsku narodil Malik. Malik se narodil jako poslední z osmi sourozenců a odmala ho fascinovaly geometrické tvary. Když mu bylo šest let, půjčil si od sester míč na házenou a hodiny trávil v pokoji otáčením míče a obdivováním hexagonů, jejich rovných stran a toho, že dohromady tvoří něco kulatého. Hexagony v kouli. Jednou chtěl dokonce dokonce zkusit vzít nůžky a míč rozstříhat a rozložit, ale sestry tento plán zas až tak nenadchnul a tak ho odložil do doby než si ušetří na vlastní. Ušetřil.                                                              Dne 16.2. 1982 se ve Schladmingu narodila Helga. Helga nemá sourozence a je jí z toho někdy trochu smutno, hlavně když dostane čokoládu a nemá se o ní doma s kým rozdělit, protože pan Schulz je na ni alergický a paní Schulzová je zase alergická na pana Schulze a tak většinu času tráví u své sestry Andy a jejího psa Huga. Helga je poslední roky dost ve stresu, protože už je jí přes třicet a ještě nepotkala nikoho ve znamení býka s kým by chtěla mít malou Helgu a ještě k tomu má každým rokem zdědit včelařství svého otce a není si úplně jistá jestli to tak opravdu chce. Veselé na tom všem je to, že Malik poletí za rok v létě do Rakouska do Salzburgu na konferenci "Život geometrie" a protože mu bude teplo, tak si půjde koupit trička a kraťasy. Helga bude zrovna tou dobou v Salzburgu prodávat v krámě své tety Andy, protože prodavačku kousla na tůře toulavá kolie. Všechno se seběhne dost narychlo a tak si Helga stihne pobalit s sebou do Salzburgu jen pár věcí, jedna z nichž je firemní tričko s obrázkem plástve a s nápisem 'Schulz Honig'. Malik vkročí do obchodu v 9:30 ráno a Helga k němu bude stát zády. Malik se nadechne, Helga se otočí a najednou je ve všem jasno. Plástev je hexagon a hexagon je plástev a tři roky na to poletí půl milionu včel pana Schulze, malá Helga, Malik a velká Helga do Grónska pěstovat včely a vyrábět luxusní grónský med.                                                                                                         život!Jestli nepěstujete včely, tak najděte někoho kdo jo a kupte med a pak ještě někde heřmánek a udělejte si tuhle letní osvěžující limonádu. Super, super.

Nakoupit / navážit
  • sušený heřmánek (dá se koupit v lékárně nebo třeba v Country Life) nebo tak 3 pytlíky heřmánkového čaje
  • 330g medu
  • 620ml vody
  • sodovka
  • citron
Postup
1) U sirupu si odpočinete. Nejdřív si udělejte vývar z heřmánku podle instrukcí na balení nebo popřípadě z pytlíku, přiklopte a nechte to asi 10 minut louhovat.

2) Teď heřmánek nebo pytlíky vyhodíme, čaj vrátíme na plotnu a přidáme med. Zamícháme, aby se med v heřmánku rozpustil a zvolna vaříme asi 15 minut, aby se tekutina zredukovala asi na 500ml.
Když je hotovo, tak to celé necháme vychladit a už to můžeme rozjet.

3) Tak teď už do skleničky asi lžíci až dvě sirupu, led, citron a zalijeme sodovkou. Krá-sa!P.S. Chtěla bych být dítě z Bullerbynu a příběh o Malikovi a Helze je jakože ve tvaru včelího úlu.

Autorkou receptu je Joy the baker - http://joythebaker.com/

Žádné komentáře:

Okomentovat