3. června 2013

Scones s fetou, olivami a sušenými rajčatyTak ráda bych vám představila svých sedm nových kamarádů, se kterými jsem se poznala tenhle týden. 

R.oman je nejmladší a od narození se bojí velkých pudlů. Trpasličí ani střední ho moc nestresují. S knírači je to prý lepší, ale i tak je to boj. R.oman si na posledním sezení zapsal do deníku, že největší paniku zažívá ve chvíli, kdy si představí, že by pudlovi někdo oholil tu šošoli na hlavě. Holohlavý pudl je prostě noční můra. Na jaře chodí R.oman po loukách a hledá odkvetlé pampelišky. Rád by abych zdůraznila, že to není z lásky k pudlům, ale k větru.

E.ster je vysoká a blonďatá a miluje vůni právě zhasnuté sirky. Každé úterý dopoledne chodí do knihkupectví a listuje knihami. Nechápe jak si někdo může jen tak přečíst poslední větu nebo slovo na poslední stránce a jí samotné se to naštěstí ještě nikdy nestalo, protože vždycky zavře oči a rychle otočí list.

A.sta je muž a celý život se trápí tím, že zdědil jméno po první feně německého ovčáka své matky. A.sta už od školky miluje čaj s mlékem a děti se mu za to smály. Když mu bylo devět, tak si za peníze od babičky koupil skleněný hrnek na čaj. Každý večer si do něj přesně v 6:13 udělá v kuchyni černý čaj, do kterého si pak nalije mléko, klekne si a pozoruje jak se bílá oblaka pomalu mísí s tmavou tekutinou. Nikdy nemíchá.

L.aura není vysoká ani stará. Její nejlepší přítel je E moll, ale poslední dobou si dost rozumí i s D dur. L.aura v mládí zakopla o kytaru, spadla na topení, vyrazila si oba přední zuby a přestala mluvit. Sem tam něco napíše. Nikdy nezapomene na ten tón, který při jejím zakopnutí kytara vydala a jak jí doprovázel v letu vzduchem. Pro L.auru nádhera a tak teď po vzoru kytary hraje, ale nemluví.

I.van má trochu pleš a taky manželku a milenku. Co nemá je na vybranou. Manželka a milenka se včera sešly, řekly si co a jak a domluvily se, bohužel pro I.vana, že nejlépe jim oběma bude bez I.vana. I.van má teď týden na to, aby se vystěhoval z 2+kk v Nuslích a vrátil klíče. I.van teď sedí ve vaně a polévá si nohy a ruce voskem, protože se mu u toho dobře přemýšlí a líbí se mu jak vosk rychle tuhne.

T.adeáš má velkou hlavu a malou pusu a miluje jahody se šlehačkou a domácí větrníky. T.adeáš má celkem 16 a půl zubních kazů a naprostý odpor k zubařům. Už tři roky se mu opakuje jedna a ta samá noční můra, ve které ho v tundře honí hejno splašených stoliček s vrtačkami. Moc toho nenaspí.

A.riel má dlouhé vlasy, štíhlou postavu a mušle místo podprsenky. Miluje bubliny a rybí kamarády a nesnáší krabí maso, uzeného lososa, malé kopečky rýže a to, že si nemůže dát nohu přes nohu.

Těší vás? 

Mě těší tyhle scones a to fakt moc. Pečivo se sušenými rajčaty, olivami a fetou u mě totiž dost vede, zkuste to taky, je to zážitek.


Nakoupit / navážit
 • 85g másla plus trocha na vymazání plechu
 • 400g hladké mouky
 • 4 lžičky prášku do pečiva
 • půl lžičky soli
 • mletý černý pepř
 • 40g černých oliv (nakrájených na malé kousky)
 • 40g nakládaných sušených rajčat (omyté, osušené, nakrájené na malé kousky)
 • 85g fety
 • 200ml mléka plus trochu na potření
Postup
1) Aaach tak tohle je super, všechno vás bude poslouchat a krásně se u toho zrelaxujete. Začneme u plechu, který si vymažeme máslem a troubu nažhavíme na 220˚C.

2) Mouku, sůl a pepř prosejeme do mísy, přihodíme k tomu máslo a prsty pracujeme dokud se všechno krásně nespojí. Vznikne z toho taková suchá drobenka.

3) Mouka je připravená, tak přichází na řadu feta, olivy a rajčata. Nebojíme se a všechno zamícháme do mouky. Teď přilijeme tolik mléka, aby nám z toho vzniklo měkké, dobře tvarovatelné těsto. Užíváte si?
4) Těsto si vyválíme na pomoučeném válu do asi 3cm vysokého obdélníku. A jo, měla jsem fakt po ruce pravítko, protože můj odhad je hodně z cesty.) Když teď máme pěknou placku, tak z ní vykrojíme asi 5cm čtverce, položíme je na vymazaný plech a potřeme mlékem. 

5) Teď zvesela pečeme 12-15 minut dozlatova. Bude to krásně vonět, tak se připravte.


Tak teď už je to na vás, s máslem nebo bez, sólo u knihy nebo s kamarády na pikniku, prostě tak, aby vás to bavilo. Zvesela!

Recept je z aplikace 'The Photo Cookbook - Baking' .

5 komentářů:

 1. Na scones se chystám už nějakou dobu. A jelikož moc nemusím sladké, tahle varianta se mi líbí moc! Sušená rajčata bych mohla ke všemu :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haha tak to mám radost, že se recept hodí! Myslím, že spokojenost bude a klidně tam může té fety být o něco víc))

   Vymazat
  2. bojím se, že je pokazím!:D a se sušenými rajčaty ještě nemám tu čest

   Vymazat
  3. Nee to bude v pohodě, ty rajčata normálně hoď třeba do cedníku, opláchni vodou, aby se smyl ten olej a osuš utěrkou a nakrájej na malé kousky)))

   Vymazat