21. června 2013

Borůvkové palačinky s javorovým sirupem a šlehaným máslemKdyž jsem se rozhodla, že budu dělat tyhle palačinky, tak byla neděle. Palačinková neděle dává smysl, ale lednice selhala a bylo třeba dojet za a) pro borůvky, za b) pro mléko, za c) pro máslo. 
Jo a mám nakupovací tašku ve tvaru jahody, takže jsem dávala borůvky do jahody a to mě v Bille rozesmálo. Pokladní zas až tolik ne.

Jela jsem tam tramvají. Takhle to asi vypadalo:                                  1) Zasedla jsem a asi po minutě si ke mně přisedl pán s velkou taškou, velkými vousy a polárkáčem. Polárkáč ve vousech, polárkáč na košili. Chtěl se vehementně dělit a dokonce mi nabízel i čistou lžičku. Já polárkáč zas tak moc nemusim, ale docela dobře jsme si popovídali.

2) Za mnou a polárkovým pánem se posadily dvě ženy. Jedné je zle z toho dusna a ještě k tomu je těhotná. Druhá pravidelně kontroluje situaci a hlídá, aby první neporodila. Já a pán jsme z toho taky lehce nervózní. Dámy vystupují.

3) Nastoupí paní se synem. Syn k oknu za mě a paní matka za pána. Polárkáč teče. Po chvíli se ukáže, že syn Ota tu češtinu moc nezvládá a jestli to takhle půjde dál, tak se bude muset najít doučování, protože matka už na to nemá nervy. Ota se nijak zvlášť neprojevuje a tak na to asi nervy má. Vystupovačka a trénovat domů i/y.

4) Nastoupí mladý pár. Pán zaklízí polárkáč, protože už toho prý bylo dost a neobědval by. Muž z páru sedá za nás k oknu, přítelkyně vedle něj. Na programu vztahová diskuze. Muž si stěžuje, že se mu od přítelkyně nedostává komplimentů a chce vědět co se jí na něm líbí. Podle něj nestačí říct, že jim to spolu klape, protože to považuje za celkové hodnocení situace a externí pohled na věc a chce slyšet nějakou chválu. To už ale zase nechci slyšet já a vzdávám se svého čestného místa. S polárka pánem si ještě sáhodlouze přejeme všechno nejlepší a stavíme u Billy. Můj výstup.Tak si taky pro ty borůvky sjeďte a rozhodně si nesedejte sami.Nakoupit / navážit
 • 150g hladké mouky
 • 1 a půl lžičky kypřícího prášku
 • špetka soli
 • 1-2 lžíce hnědého cukru
 • 250ml mléka
 • 1 velké vejce
 • 2 lžíce slunečnicového oleje
 • 150g borůvek + stranou na ozdobu
 • 115g másla (pokojová teplota)
 • 2 lžíce mléka (přidává se do másla)
 • 1 lžíce javorového sirupu (do másla) + víc na polití
Postup
1) Tak vesele palačinkujeme. Mouku, kypřící prášek, cukr a sůl prosejeme do mísy. Přidáme mléko,  vejce a olej a metlou z toho vyšleháme hladké těsto. Teď do toho vmícháme borůvky a necháme asi 5 minut odpočinout. Borůvkový bazén?
2) Čas na pánev. Mírný plamen, lehce potřeme olejem a nalijeme do pánve polévkovou lžíci těsta a další a další a teď už vesele smažíme borůvky v palačinkách a palačinky v borůvkách. Borůvky prasknou, těsto se obarví a je to sranda.

3) Jak smažíte, tak si můžete vyrobit šlehané máslo. Jděte do něj, fakt to stojí za to. Máslo o pokojové teplotě našleháme ručním šlehačem a přidáme do něj mléko a javorový sirup. Šleháme dál, až se nám všechno hezky spojí a máslový zázrak je na světě.

Teď ráno, talíř, hrnek, vy, pes, kočka, noviny a jazz.


Recept je z aplikace 'The Photo Cookbook'.

2 komentáře:

 1. takove drama cestou do Billy... skoro lituju, ze ji mam pesky za rohem, budu muset vykoumat, kudy se tam svezt.

  OdpovědětVymazat