29. ledna 2013


Quinoa s granátovým jablkem, piniovými oříšky a mátouNo jo, tak necháš polštář doma a on ti mezitím přestaví pokoj. Tak to se fakt může stát. Můj polštář je celkem prolhanej, takže se k tomu většinou nehlásí, ale nám je stejně všem jasný, že to byl on. Asi mu to dělá radost nebo co. Já se ho většinou totiž potom ptám, co to zase mělo znamenat.

"Viděl jsi někdy, že by tohle dělaly skříně? Nebo šuplíky? A co by na to podle tebe řekla lampa?"

Tak se ptám a on se jen tak válí a mlčí. Jediný co na něj alespoň trochu platí je nemocnice. Já teda nevím jestli to víte, ale polštáře v nemocnici jsou úplně jinak cvičený než polštáře domácí. Prostě sekaj latinu a o přestavování pokojů se jim ani nezdálo. Tak když už mě ten můj polštář fakt naštve, tak ho zmáčknu, svlíknu a zase oblíknu a řeknu mu: 

"Hele, tak nový povlak, nový začátek, tak co kdybys toho už konečně nechal? Nebo půjdeš na infekční a tam už tě vycepujou!" 

No, tak se uvidí. Jestli prožíváte se svým polštářem podobnou srandu, tak to na něj taky zkuste. A zkuste si udělat tuhle quinou, ta na rozdíl od polštářů poslouchá naprosto výborně.

Takže nemusíme si asi vysvětlovat, že quinoa v kombinaci s granátovým jablkem a mátou je prostě naprosto úchvatná a když se k tomu přidají piniové oříšky, tak už slova nestačí. Pojďte do toho, vaše chuťové buňky vás budou milovat. Jo a oči taky.Nakoupit / navážit
  • 150g quinoa (DM nebo Country Life nebo prostě zdravá výživa. Existuje i červená a černá, chuťově se lehce liší, ale nebojte se toho a klidně zkuste jinou barvu)
  • půl kostky zeleninového bujónu
  • 80g piniových oříšků
  • 1 granátové jablko
  • hrstka máty
  • hrstka koriandru (já jsem nesehnala čerstvý, tak jsem to tentokrát rozjela s mletým)
  • 1 limetka
  • 4 lžíce olivového oleje


Postup
1) Tohle si fakt užívejte! Ty barvy! Ty chutě! Nadšení na všech frontách! Nejdřív quinoa. Uvaříme si ji podle návodu na obalu a jak bublá, tak k ní přihodíme půlku kostky zeleninového bujónu. Je měkká, tak ji necháme vystydnout. Hrudky rozbíjíme vidličkou.

2) Quinoa divoce chladne, tak si na suché pánvi opražíme piniové oříšky. Jo, až tak je to dobrý! Všechno zchladlo, tak už jen smíchat. Quinoa a oříšky, granátové jablko, olivový olej, šťáva z limetky, koriandr a máta. Všechno spolu. Milujete to?

Tak pro mě Quinoa + Granát + Pinia + Máta = VSL  

Křídou na zdi.
Recept je z BBC Good Food : http://www.bbcgoodfood.com/

Žádné komentáře:

Okomentovat